ADMINISTRATION

ADMINISTRATION
NAME DESIGNATION
DR. P K MUKHERJEE DIRECTOR & ADVISOR
DR. AMARENDRA NATH BISWAS ADDITIONAL DIRECTOR
ARUN CHAKRABARTI DEPUTY HOSPITAL SUPERINTENDENT
KAMLESWAR SINGH PUBLIC RELATION OFFICER

ACCOUNTS

FINANCE & ACCOUNTS
NAME DESIGNATION
SUBIR KUMAR BHATTACHARYYA ADVISOR
ARCHANA CHATURVEDI CHIEF FINANCE OFFICER
ANINDYA ROY MANAGER
MRINAL ROY ASSISTANT MANAGER
KUNDAN KUMAR SINGH ASSISTANT MANAGER
PAPRI MITRA EXECUTIVE
AVIJIT SUR ROY EXECUTIVE
SUMIT KUMAR JANA TRAINEE
BILLING AND CREDIT CONTROL
NAME DESIGNATION
SHIBSANKAR GIRI ASSISTANT MANAGER
SUJAN SAHA SENIOR EXECUTIVE
AYAN GAYEN EXECUTIVE
SK. ULFAT HOSSAIN EXECUTIVE
RAJIB MONDAL GUEST RELATION ASSOCIATE
KUNTAL MONDAL TRAINEE
PRATIM SENGUPTA TRAINEE

PATHOLOGY

SEROLOGY
NAME DESIGNATION
KALPANA MISHRA SENIOR ATTENDANT
HEAMATOLOGY
NAME DESIGNATION
RUPAK KUMAR MUKHERJEE SR. LAB TECHNICIAN
KANAK NATH ATTENDANT
CYTOPATHOLOGY
NAME DESIGNATION
HABIBUL RAHAMAN SK LAB TECHNICIAN
SWAGATA DAS ATTENDANT
HISTO-PATHOLOGY
NAME DESIGNATION
LAKI MONDAL LAB TECHNICIAN
AJAY CHAKRABORTY ATTENDANT
MICROBIOLOGY
NAME DESIGNATION
KAUSHAL KUMAR LAB TECHNICIAN
JAYANTA BHATTACHARYA TECHNICIAN
KRISHNENDU PRAMANIK ASSISTANT
SUBODH HALDER ATTENDANT
BIOCHEMISTRY
NAME DESIGNATION
RIA SARKAR MANNA ATTENDANT

OTHERS

OPERATIONS
NAME DESIGNATION
RENU YADAV INCHARGE
VASWATI PAL INCHARGE
ANINDITA KAYAL ASSISTANT GENERAL MANAGER
MD. JABIR RAZA MANAGER
SUJAN MANNA ASSISTANT MANAGER
BIPLAB KUMAR DAS ASSISTANT MANAGER
OM PRAKASH SINGH ASSISTANT MANAGER
MOU BARUI MUKHERJEE SENIOR EXECUTIVE
MOUMITA SARKAR SENIOR EXECUTIVE
SAIKAT MALLICK SENIOR EXECUTIVE
BABIN CHAKRABORTY SENIOR EXECUTIVE
USHA PANDIT SENIOR EXECUTIVE
DUDHKUMAR ADAK SENIOR EXECUTIVE
SUDIP GANGOPADHYAY SENIOR EXECUTIVE
SK. ANISHA EXECUTIVE
ALOKE BOSE EXECUTIVE
CHIRANJIT DAKUA COORDINATOR
SWARUPA GHORUI COORDINATOR
SUSMITA BURMAN TRANSCRIPTIONIST
SABNAM DAS GUEST RELATION ASSOCIATE
SARMILA MONDAL GUEST RELATION EXECUTIVE
KHUSHBOO GUPTA GUEST RELATIONS ASSOCIATE
SOURADEEP GHOSH GUEST RELATIONS ASSOCIATE
MOUSUMI DAS GUEST RELATION ASSOCIATE
CHUMKI DAS GUEST RELATION ASSOCIATE
TRINA MONDAL GUEST RELATION ASSOCIATE
NILUFER PARVIN GUEST RELATION ASSOCIATE
IPSITA MONDAL TRAINEE
SRUTI SAHA TRAINEE
SUMANA PAUL TRAINEE
SOHINI DAS TRAINEE
RIMA MAITY TRAINEE
ANITA MAL TRAINEE
ANUSREE PAUL TRAINEE
PUNAM SHAW TRAINEE
DEBRINA PANDIT TRAINEE
PIYALI KARAK TRAINEE
DIPANWITA NASKAR TRAINEE
DONA ROY TRAINEE
MD SAHIN AKTHER TRAINEE
RINTU RANA TRAINEE
IT
NAME DESIGNATION
AMIT GUPTA NETWORK AND SYSTEM ADMINISTRATOR
ANJAN DATTA MANAGER
NILKAMAL ROY ASSISTANT MANAGER
DEEPAK KUMAR IT EXECUTIVE
AMIT SARKAR EXECUTIVE
HR
NAME DESIGNATION
PRIYA KHEMKA YADAV GENERAL MANAGER
SANTOSHREE BANERJEE ASSISTANT MANAGER
SOUGATA GHOSH EXECUTIVE
SUBHAJIT DHARA EXECUTIVE
SHRIMOYEE DUTTA TRAINEE
ENGINEERING & MAINTENANCE
NAME DESIGNATION
MD. SUFIYAN SITE SUPERVISOR
PRIYO PARAMANICK ENGINEER
SOUMYASANTA DUTTA ASSOCIATE ENGINEER
MUKUL SAMANTA PROJECT MANAGER
BIMAN KUMAR DAS ELECTRICIAN
RAJAN KR GUPTA JUNIOR EXECUTIVE
SK. EKBAL SENIOR PLUMBER
DINANATH GAYEN HOUSEKEEPING SUPERVISOR
QAISHER AZAM TRAINEE ENGINEER
MD. SUFIYAN SITE SUPERVISOR
PRIYO PRAMANIK SUPERVISOR
ROHIT DAW TRAINEE ENGINEER
SK. EKBAL SR. PLUMBER
MARKETING & BUSINESS DEVELOPMENT
NAME DESIGNATION
MRINAL MAITY MANAGER
SUBHASIS CHAKRAVARTY MANAGER
KANCHAN SARKAR DEPUTY MANAGER
SANJAY SAHA GENERAL MANAGER
GOUTAM BHAKTA SENIOR EXECUTIVE
AMIT BANERJEE EXECUTIVE
PROTIMA JOYDHAR CHOWDHURY EXECUTIVE
SANKHA SARKAR EXECUTIVE
SIDDHARTHA GHOSH EXECUTIVE
SK. SHARUK ASSOCIATE
ASIF IQUBAL ASSOCIATE
BIPLAB SANPUI ASSOCIATE
SK NIJAMUIDDIN ASSOCIATE
PURCHASE
NAME DESIGNATION
GOPAL CH BAG DEPUTY GENERAL MANAGER
SATYENDRA GUPTA MANAGER
RAJESH KUMAR SHAW ASSISTANT MANAGER
RITTIK SHEE TRAINEE
MRD
NAME DESIGNATION
SUVANKAR BANKURA ASSISTANT MANAGER
SAPTARSHI SINHA ASSISTANT
SUVANKAR BHUINYA TRAINEE
FULMONI KHATUN TRAINEE
LIBRARY
NAME DESIGNATION
MAINAK DATTA ASSISTANT LIBRARIAN
SAYANI BOSE ASSISTANT
SNEHA DAS LIBRARY ATTENDANT
SARADA ROY BAG LIBRARY ATTENDANT
PHARMACY
NAME DESIGNATION
DILIP ROY MANAGER
ANGSHUMAN ROY PHARMACIST
HASIBUL ALI PHARMACIST
INDRANIL SARKAR PHARMACIST
SUBHAJIT SARKAR PHARMACIST
SUKHEN MUKHERJEE PHARMACY AID
KALYAN BANERJEE PHARMACY AID
MANASH SENGUPTA PHARMACY AID
ANIMESH SENAPATI PHARMACY AID
PRADIP GOSWAMI PHARMACY AID
SUBHAJIT DAS PHARMACY AID
SUPRIYO ROY PHARMACY AID
PRIYAM SEN TRAINEE
SK ANIRUL ISLAM TRAINEE
BIOMEDICAL
NAME DESIGNATION
PUNAM DEY MANAGER
SIDDHARTHA PARUI BIO MEDICAL ENGINEER
SAMIR KUMAR BERA BIOMEDICAL ENGINEER
ARUNANGSHU HALDER BIOMEDICAL ENGINEER
PRITAM MONDAL BIOMEDICAL ENGINEER
TANOY DAS TRAINEE
SWAPAN MONDAL TRAINEE
ANUP KUMAR MALIK TRAINEE
BLOOD BANK
NAME DESIGNATION
ABHAYA SAU TECHNICIAN
CSSD
NAME DESIGNATION
SUBHASIS DAS INCHARGE
RAKI ROY TRAINEE
OT
NAME DESIGNATION
SULEKHA MUKHERJEE O.T CO-ORDINATOR
ARUP KR DAS TECHNICIAN
SOMNATH PAL TECHNICIAN
SONTU KAYAL TECHNICIAN
MANIDIPA DEBROY ASSOCIATE
CHANDRADIP MAKHAL TRAINEE
ICU/CCU
NAME DESIGNATION
ARPAN NASKAR TECHNICIAN
DIALYSIS
NAME DESIGNATION
DEBOTTAM MITRA DIALYSIS TECHNICIAN
CARDIOLOGY
NAME DESIGNATION
BASIRUDDIN SANFUI TECHNICIAN
BAISAKHI BEGAM TECHNICIAN
MANDIRA DAS TRAINEE
RADIOLOGY
NAME DESIGNATION
SANJANA SAMANTA TECHNICIAN
SHRABANI DAS TRANSCRIPTIONIST
NAZNIN BEGUM TRANSCRIPTIONIST
SUDESHNA ADHIKARY TRANSCRIPTIONIST
PSYCHIATRY
NAME DESIGNATION
MUMATZ-UL-SHEIKH ATTENDANT
PAEDIATRICS
NAME DESIGNATION
RAMEEZ AKHTAR ATTENDANT
ORTHOPAEDICS
NAME DESIGNATION
SANKAR GHOSH ATTENDANT
OPHTHALMOLOGY
NAME DESIGNATION
DEBIPROSAD BHATTACHARYA SENIOR EXECUTIVE
OBS / GYANAECOLOGY
NAME DESIGNATION
SABITA SHAW ATTENDANT
DENTISTRY
NAME DESIGNATION
URMILA PAUL ASSISTANT
ANATOMY
NAME DESIGNATION
BISWAJIT MONDAL ATTENDANT
GOSTO MONDAL ATTENDANT
SK RAJ ATTENDANT
PHYSIOLOGY
NAME DESIGNATION
RINKI KUMARI TECHNICIAN
SK SARIFUL ATTENDANT
RAMIJ AKTAR ATTENDANT
DIETICIAN
NAME DESIGNATION
MOUTUSHI GHOSH INCHARGE
PAYEL ROY DIETICIAN
RHITU CHATTERJEE MAITY TRAINEE
RITUPARNA DESHMUKH TRAINEE
COMMUNITY MEDICINE
NAME DESIGNATION
JITENDRA KUMAR SINGH TECHNICIAN
PHYSIOTHERAPY
NAME DESIGNATION
SUBHASISH ADAK PHYSIOTHERAPIST
AMRITA HAZRA PHYSIOTHERAPIST
TANU SINGH PHYSIOTHERAPIST
NATARAJ ADHIKARY TECHNICIAN
ARPITA SANPUI TRAINEE
PRIYANKA KHANRA TRAINEE
RIMI DAS TRAINEE
UHC
NAME DESIGNATION
SANTANU PATRA ATTENDANT
RHC
NAME DESIGNATION
SK MUSTAKEN ATTENDANT
TRANSPORT
NAME DESIGNATION
AMIT BARUI TRANSPORTER TRAINEE
SHIBAJI BAG TRANSPORTER TRAINEE
JAHIRUDDIN SANFUI TRASPORTER TRAINEE
ANISHUDDIN SANFUI GENERAL DUTY ASSISTANT
JHUNA PARUI TRANSPORTER TRAINEE
SUSANTA KARAK SECURITY SUPERVISOR
LAUNDRY
NAME DESIGNATION
SK. MUJIBAR TECHNICIAN
MURARI NASKAR ATTENDANT
BIREIN MONDAL ATTENDANT
HIREN MONDAL ATTENDANT
GAUTAM BANERJEE ATTENDANT
SK ALTAF ATTENDANT
SURAJ ATTENDANT
MOJIDUL ATTENDANT
BAIRAGI ATTENDANT
BIMAL MONDAL ATTENDANT
SK ISMAIL ATTENDANT
MORTUARY
NAME DESIGNATION
SK RAFIK ATTENDANT
SK SABIR ATTENDANT
RAKESH ATTENDANT
GOUR BARGI ATTENDANT
BABU PARSI ATTENDANT
NARENDRA PANDIT ATTENDANT
BIDYUT KARAN ATTENDANT
TABAJ DAS ATTENDANT
NARAYAN DOLUI ATTENDANT
ELECTRICAL
NAME DESIGNATION
SOUMYASANTA DUTTA ASSOCIATE ENGINEER
BIMAN KUMAR DAS SR ELECTRICIAN
SK SAMIULLAH ASSISTANT
TARUN DHARA ASSISTANT
JAYANTA ASSISTANT
PALASH ROY ATTENDANT
PRAVEEN KUMAR ATTENDANT
MUSTAFA ANSARI ATTENDANT
LABOUR ROOM
NAME DESIGNATION
PAMPA ADHIKARI ATTENDANT
EMERGENCY ROOM
NAME DESIGNATION
ARINDAM DEY EMERGENCY TECHNICIAN
SUDHESNA MONDAL ATTENDANT
ABU JAMAL ATTENDANT
ANUP KUMAR MALLICK ATTENDANT
HOUSEKEEPING
NAME DESIGNATION
Sivani ATTENDANT
Pampa Adhikari ATTENDANT
Radha bag ATTENDANT
Anwara bewa ATTENDANT
Shima paramanick ATTENDANT
Sampa sardar ATTENDANT
Golamor Bibi ATTENDANT
Mushida Bibi ATTENDANT
Minara Bibi ATTENDANT
Manwara Bibi ATTENDANT
Parul Mondal ATTENDANT
Malati sardar ATTENDANT
Kalpana Haldar ATTENDANT
Rakesh Malik ATTENDANT
Tanuja Bibi ATTENDANT
Raihan sk ATTENDANT

Copyright@2018.All Rights Reserved